Przydatne informacje dla uczestników wycieczki

Poniżej informacje organizacyjne, które mogą być Państwu przydatne:

PODRÓŻ: WYJAZD

Przez wzgląd na bezpieczeństwo dzieci, autokar zostanie poddany rutynowej kontroli policyjnej dzień przed wyjazdem.

Uprzejmie prosimy, aby bagaż uczestnika był czytelnie opisany imieniem i nazwiskiem dziecka.  W razie potrzeby pilnego kontaktu telefonicznego podczas podróży prosimy dzwonić na numer Fundacji TGLS: 530169865 ( pon – pt w godzinach 8.00 – 18.00). W ubiegłych latach zdarzały się przypadki że telefony rozładowywały się dzieciom jeszcze przed przyjazdem na miejsce docelowe. Jeśli telefon dziecka będzie nie dostępny prosimy o kontakt z kierownikiem obozu lub nami..

PODRÓŻ: POWRÓT

Jeśli uczestnik będzie odbierany po powrocie z obozu przez osobę inną niż jego opiekun prawny, prosimy o poinformowanie
nas o tym z wyprzedzeniem abyśmy mogli przesłać Państwu formularz zgody, który opiekun prawny dziecka musi podpisać
i odesłać nam faxem lub w formie pdf.

PRZYKŁADOWY PLAN DNIA NA OBOZIE

  • 7:45                pobudka i toaleta poranna
  • 8:15                śniadanie
  •  9:00                konkurs czystości pokojów
  • 11:30              zajęcia językowo-rekreacyjne
  • 13:00               obiad
  • 13:30               cisza poobiednia
  • 14:30               zajęcia sportowo – rekreacyjne
  • 16:15               zajęcia językowo-rekreacyjne
  • 22:00               cisza nocna

KONTAKT TELEFONICZNY DO DZIECI I WYCHOWAWCÓW

Jeśli tylko pozwolą na to warunki pogodowe, większość zajęć językowych i rekreacyjnych będzie odbywać się na świeżym powietrzu. W związku z przypadkami gubienia telefonów przez młodzież w ubiegłych latach podczas zajęć na zewnątrz, będziemy zachęcać uczestników do zostawiania telefonów w pokojach podczas zajęć sportowych czy językowych i korzystania
z nich w wyznaczonych porach. Najlepszą porą na kontakty telefoniczne z dziećmi będą godziny poranne – około śniadania, ciszy poobiedniej lub godziny wieczorne – około kolacji, ponieważ wtedy będziemy przebywać na terenie ośrodka.

Rodziców uczestników będących na kolonii/obozie po raz pierwszy prosimy aby nie telefonować do dzieci bezpośrednio przed snem. Sugerujemy kontakt najpóźniej przed godz. 20-tą  –  wieczorne zajęcia rekreacyjne dadzą wtedy uczestnikom możliwość opanowania tęsknoty za domem.

Celem zgłoszenia uwag lub przekazania pilnych informacji wychowawcom lub dziecku, w razie potrzeby możecie Państwo
też korzystać z numerów telefonicznych Fundacji TGLS: 18/5211293 lub 530169865 (od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 16.00).

WARTOŚCIOWE PRZEDMIOTY

Sugerujemy aby uczestnicy nie zabierali na obóz wartościowych przedmiotów (drogie telefony, konsole PSP, aparaty fotograficzne itp.) – na terenie ośrodka przebywać będą też wczasowicze spoza naszych grup i w przypadku pozostawienia sprzętu na zewnątrz, szansa jego odzyskania jest niewielka.

PROSIMY NIE ZAPOMNIEĆ ZAPAKOWAĆ

Dokumenty:       paszport lub dowód osobisty oraz Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego – w przypadku wyjazdu na obóz do Włoch.

Pieniądze:         Wychowawcy mogą przechowywać kieszonkowe uczestników na życzenie rodziców lub uczestnika – w takim przypadku prosimy o przekazanie pieniędzy wychowawcy w drobnych nominałach, w kopercie opisanej imieniem i nazwiskiem dziecka.

Strój:                kurtka przeciwdeszczowa, ciepły sweter lub polar, koszulki i spodenki sportowe, mały plecak/torba
na wycieczki, 2 pary wygodnego obuwia przystosowanego do terenu, czapka z daszkiem lub inne nakrycie głowy, strój kąpielowy, klapki na plażę oraz gumowe buty lub stare tenisówki przeznaczone do pływania
w  morzu

Inne:                latarka, mały i duży ręcznik (kąpielowy), wodoodporny krem do opalania z wysokim filtrem, balsam łagodzący po opalaniu, środek przeciw komarom, leki, które dziecko zażywa (wraz z informacją dotyczącą stosowania), ładowarka do telefonu, mydło/szampon.

Materiały do programu językowego – uczestnicy otrzymają wszystkie potrzebne materiały od lektorów.

Wstępny przydział uczestników do pokojów będzie dokonany jeszcze przed wyjazdem – jeśli dziecku zależy aby dzielić pokój
z kolegą/koleżanką, a nie zgłaszaliście nam Państwo tego jeszcze, bardzo prosimy o wiadomość drogą mailową najpóźniej
na tydzień przed wyjazdem.

W razie pytań czy uwag przed rozpoczęciem obozu uprzejmie prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy.

Kamila Hejmej

Fundacja TGLS
530169865
mail: obozy@tgls.pl