Obóz językowo – rekreacyjny we Włoszech 2022

Zapraszamy miłośników plażowania i morskich kąpieli na obóz językowy we Włoszech. Tu morze zawsze jest ciepłe, a kolejne atrakcje czekają na każdym kroku. Razem poznamy nowe miejsca oraz podszlifujemy komunikację w języku angielskim. Słońce, plaża, sport i dobra zabawa w Cesenatico to nasza propozycja na wakacje 2022.

Wiek: 11 -16 lat

Miejsce

Cesenatico to to popularny kurort na adriatyckim wybrzeżu, którego atrakcyjna lokalizacja w pobliżu miasta Riminni, San Marino przyciąga turystów z różnych krajów. Ciepłe wody adriatyku zachęcają do kąpieli i relaksu na plaży to nie jedyne atuty tej włoskiej miejscowości. Urokliwe miasteczko słynie z kanału portowego zaprojektowanego w XV wieku przez Leonardo Da Vinci.

Będziemy mieszkać w kompleksie trzech ośrodków młodzieżowym BELLELLI, BLU MARE, LA PERLA, w 3-6 osobowych pokojach z łazienkami. Kompleks położony jest bezpośrednio nad morzem, w odległości ok 500 metrów od centrum Cesenatico. Ośrodek dysponuje dużą, prywatną, piaszczystą plażą wyposażoną w leżaki i parasole. Na terenie kompleksu będziemy mieć do dyspozycji salę dyskotekową, boiska do koszykówki, piłki nożnej, 4 boiska do piłki plażowej.

Wyżywienie

Codziennie 3 posiłki dziennie: śniadanie, obiad i kolacja składająca się z dwóch dań np. zupa lub makaron z sosem i danie mięsne lub rybne. Do obiadu i kolacji podawana jest woda.

Program językowy

Staramy się rozwijać umiejętności komunikacyjne uczestników w jak najbardziej naturalny i przyjemny dla nich sposób – poprzez projekty językowe w terenie, zadania do samodzielnego i grupowego wykonania, gry i symulacje językowe.
Wszystkie zajęcia językowe są prowadzone w plenerze: zarówno na terenie ośrodka jak i podczas wyjść na plażę czy do centrum.
Podział na grupy językowe odbywa się na podstawie wstępnego testu, tak aby zajęcia były skuteczne i komfortowe dla uczestników. Dzięki temu, że każdego dnia proponujemy dzieciom inny temat przewodni dnia, poszerzamy słownictwo i zwroty językowe z różnych dziedzin. Kadrę stanowią dyplomowani i doświadczeni nauczyciele języka angielskiego, który mają bardzo dobry kontakt z dziećmi i młodzieżą w tym wieku.

Program rekreacyjny

Codziennie wypoczywamy na adriatyckich plażach i korzystamy ze strzeżonych kąpielisk. Podczas spacerów i wycieczek do miasta zapoznamy się z barwną kulturą i historią Włoch. Będziemy brać udział w grach integracyjnych, projektach zespołowych, zabawach i turniejach sportowych i artystycznych. Wieczorami będziemy bawić się wspólnie na dyskotekach i zajęciach integracyjnych.

Termin obozu:

01 lipiec – 10 lipiec 2022

Harmonogram obozu

1. dzień – Wyjazd wg rozkładu jazdy.
Trasę ponad 1300 kilometrów, czyli odległość od Polskiej granicy autokar przejedzie nocą, tak aby dzieci nie odczuły trudów podróży i od razu mogły korzystać z uroków i atrakcji obozu
2. dzień – Przyjazd do ośrodka w godzinach przedpołudniowych, wypoczynek wg programu, zakwaterowanie w godzinach południowych, obiad.
3.- 8. dzień – Wypoczynek wg programu.
09. dzień – Wykwaterowanie w godzinach porannych, wypoczynek wg programu, obiad. Wyjazd z suchym prowiantem w godzinach popołudniowych.
10. dzień – Przyjazd do Polski według rozkładu jazdy.

Zakwaterowanie w dniu przyjazdu od godziny 12:00, wykwaterowanie w dzień wyjazdu do godziny 9:00.

W cenie 2298 zł zapewniamy uczestnikom

10 dni obozu (7 noclegów) w kompleksie wypoczynkowym BELLELLI lub BLU MARE w Cesenatico
• wyżywienie – 3 posiłki dziennie (śniadanie, obiad i kolacja – kuchnia włoska)
• transport klimatyzowanym autokarem z Tarnowa i Nowego Sącza bez dodatkowej opłaty transportowej
• pobyt w Parku Wodnym Atlantica w Cesenatico
• ubezpieczenie NNW i KL
• opiekę wykwalifikowanej kadry wychowawców, kierownika

Park Wodny Atlantica jest jednym z największych oraz najczęściej odwiedzanych parków wodnych na obszarze włoskiej Riwiery Adriatyckiej. Zajmuje powierzchnię blisko 100 tysięcy m2. Woda we wszystkich basenach jest podgrzewana i posiada stałą temperaturę 28°C. Na gości czeka zestaw basenów, zjeżdżalni oraz ślizgawek. Największą atrakcją jest zjeżdżalnia wodna Long Wawe – Anaconda mająca blisko 400 metrową trasę. Codziennie na terenie parku organizowane są imprezy, animacje, aqua aerobik.

Płatności:

Płatność jest podzielona na dwie części:
• pierwsza wpłata 840 zł do 3 dni od dokonania rezerwacji,
• pozostała kwota do 30 dni przed terminem wyjazdu.

Zachęcamy do wyrobienia bezpłatnej Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego. Każdy uczestnik musi posiadać aktualny paszport lub dowód osobisty.

Każde wyjście uczestników na plażę, do sklepu czy na miasto odbywa się pod opieką wychowawców. Dyskoteka w której będą brać udział uczestnicy obozu jest zlokalizowana na terenie ośrodka w którym będziemy zakwaterowani.