Obóz językowy dla młodzieży Włochy 2018

20160704_183326-300x225Zapraszamy miłośników plażowania i morskich kąpieli na obóz językowy we Włoszech. Tu morze zawsze jest ciepłe, a kolejne atrakcje czekają na każdym kroku. Razem poznamy nowe miejsca oraz podszlifujemy komunikację w języku angielskim. Słońce, plaża, sport i dobra zabawa w Cesenatico to nasza propozycja na wakacje 2018.

Wiek: 11 -16 lat

Miejsce

Cesenatico to to popularny kurort na adriatyckim wybrzeżu, którego atrakcyjna lokalizacja w pobliżu miasta Riminni, San Marino przyciąga turystów z różnych krajów.
Ciepłe wody adriaphoto4_thumbtyku zachęcają do kąpieli i relaksu na plaży to nie jedyne atuty tej włoskiej miejscowości. Urokliwe miasteczko słynie z kanału portowego zaprojektowanego w XV wieku przez Leonardo Da Vinci.

Będziemy mieszkać w kompleksie trzech ośrodków młodzieżowym BELLELLI, BLU MARE, LA PERLA, w 3-6 osobowych pokojach z łazienkami. Kompleks położony jest bezpośrednio nad morzem, w odległości ok 500 metrów od centrum Cesenatico.
Ośrodek dysponuje dużą, prywatną, piaszczystą plażą wyposażoną w leżaki i parasole. Na terenie kompleksu będziemy mieć do dyspozycji salę dyskotekową, boiska do koszykówki,
piłki nożnej, 4 boiska do piłki plażowej.photo8_thumb

Wyżywienie

Codziennie 3 posiłki dziennie: śniadanie, obiad i kolacja składająca się z dwóch dań np. zupa lub makaron z sosem i danie mięsne lub rybne. Do obiadu i kolacji podawana jest woda.

Program językowy

Staramy się rozwijać umiejętności komunikacyjne uczestników w jak najbardziej naturalny i przyjemny dla nich sposób – poprzez projekty językowe w terenie, zadania do samodzielnego i grupowego wykonania, gry i symulacje językowe.
Wszystkie zajęcia językowe są prowadzone w plenerze: zarówno na terenie ośrodka jak i podczas wyjść na plażę czy do centrum.
Podział na grupy językowe odbywa się na podstawie wstępnego testu, tak aby zajęcia były skuteczne i komfortowe dla uczestników. Dzięki temu, że każdego dnia proponujemy dzieciom inny temat przewodni dnia, poszerzamy słownictwo i zwroty językowe z różnych dziedzin. Kadrę stanowią dyplomowani i doświadczeni nauczyciele języka angielskiego, który mają bardzo dobry kontakt z dziećmi i młodzieżą w tym wieku.

Program rekreacyjnyWP_20160705_15_42_25_Pro-300x169

Codziennie wypoczywamy na adriatyckich plażach i korzystamy ze strzeżonych kąpielisk.
Podczas spacerów i wycieczek do miasta zapoznamy się z barwną kulturą i historią Włoch. Będziemy brać udział w grach integracyjnych, projektach zespołowych, zabawach i turniejach sportowych i artystycznych. Wieczorami będziemy bawić się wspólnie na dyskotekach i zajęciach integracyjnych.20160710_205721-300x225

Termin obozu: 30 czerwiec – 09 lipiec 2018

Harmonogram obozu

1. dzień – Wyjazd wg rozkładu jazdy.
Trasę ponad 1300 kilometrów, czyli odległość od Polskiej granicy autokar przejedzie nocą, tak aby dzieci nie odczuły trudów podróży i od razu mogły korzystać z uroków i atrakcji obozu
2. dzień – Przyjazd do ośrodka w godzinach przedpołudniowych, wypoczynek wg programu, 20150726_205442zakwaterowanie w godzinach południowych, obiad.
3.- 8. dzień – Wypoczynek wg programu.
9. dzień – Wykwaterowanie w godzinach porannych, wypoczynek wg programu, obiad. Wyjazd z suchym prowiantem w godzinach popołudniowych.
10. dzień – Przyjazd do Polski według rozkładu jazdy.

Zakwaterowanie w dniu przyjazdu od godziny 12:00, wykwaterowanie w dzień wyjazdu do godziny 9:00.

W cenie 1798 zł zapewniamy uczestnikom

20160709_174150-1-300x225

10 dni obozu (7 noclegów) w kompleksie wypoczynkowym BELLELLI, BLU MARE, LA PERLA w Cesenatico
• wyżywienie – 3 posiłki dziennie (śniadanie, obiad i kolacja – kuchnia włoska)
• transport klimatyzowanym autokarem z Krakowa,  Nowego Sącza bez dodatkowej opłaty transportowej
• pobyt w Parku Wodnym Atlantica w Cesenatico
• ubezpieczenie NNW i KL
• opiekę medyczną
• opiekę wykwalifikowanej kadry wychowawców, instruktorów,kierownika   park wodny 3i pilota

Park Wodny Atlantica jest jednym z największych oraz najczęściej odwiedzanych parków wodnych na obszarze włoskiej Riwiery Adriatyckiej. Zajmuje powierzchnię blisko 100 tysięcy m2. Woda we wszystkich basenach jest podgrzewana i posiada stałą temperaturę 28°C. Na gości czeka zestaw basenów, zjeżdżalni oraz ślizgawek. Największą atrakcją jest zjeżdżalnia wodna Long Wawe – Anaconda mająca blisko 400 metrową trasę. Codziennie na terenie parku organizowane są imprezy, animacje, aqua aerobik.park wodny2

Płatności:

Płatność jest podzielona na dwie części:
• pierwsza wpłata 570 zł do 3 dni od dokonania rezerwacji,
• pozostała kwota do 30 dni przed terminem wyjazdu.

Zachęcamy do wyrobienia bezpłatnej Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego. Każdy uczestnik musi posiadać aktualny paszport lub dowód osobisty.WP_20160706_21_10_48_Pro-300x169

Każde wyjście uczestników na plażę, do sklepu czy na miasto odbywa się pod opieką wychowawców. Dyskoteka w której będą brać udział uczestnicy obozu jest zlokalizowana na terenie ośrodka w którym będziemy zakwaterowani.